Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza

Porody

Opieka okołoporodowa na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym z pododdziałami


Artykuły

Шановні громадяни України

3 marca 2022

Шановні громадяни України,

Ми гарантуємо безкоштовну медичну допомогу всім вагітним жінкам, жінкам у післяпологовому періоді та новонародженим. Серед наших співробітників є люди, які володіють українською мовою і будуть готові допомогти з перекладом розмов. Жінка, яка відвідує нашу лікарню, повинна пред’явити український паспорт для перевірки.

Лікарня знаходиться за адресою місто Вроцлав, вул. Варшавська 2, район Брохув.

Drodzy obywatele Ukrainy,

Gwarantujemy bezpłatną opiekę medyczną wszystkim kobietom w ciąży, w trakcie połogu oraz noworodkom. Wśród naszego personelu są osoby, które mówią w języku ukraińskim, i chętnie pomogą w tłumaczeniu rozmów. Kobieta zgłaszająca się do naszego szpitala powinna przedstawić jedynie paszport ukraiński.

Szpital znajduje się we Wrocławiu, ul. Warszawska 2, dzielnica Brochów.

Badania przesiewowe w kierunku SMA

23 listopada 2021

 

Drodzy Rodzice!

Mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość
W związku z dołączeniem badań przesiewowych w kierunku rdzeniowego zaniku mięśni (SMA) do „Programu badań przesiewowych noworodków w Polsce” – od dnia 22.11.2021r. w naszym szpitalu wykonujemy takie badanie każdemu noworodkowi

  • Badanie jest wykonywane z kropli krwi pobranej do rutynowych badań przesiewowych noworodków, nie wymaga więc pobrania dodatkowej próbki krwi od dziecka
  • Badanie jest bezpłatne, a pakiety do pobrania krwi są dostępne w oddziale

Pamiętajmy, że szybkie wykrycie SMA może pomóc w skutecznym leczeniu!

Porody bez ograniczeń

19 października 2021

Panie planujące poród w szpitalu im. A. Falkiewicza pragniemy uspokoić, że w chwili obecnej nie przewidujemy ograniczenia przyjęć ciężarnych do porodu. Wszystkie procedury związane z ciążą i porodem, włącznie ze znieczuleniem epiduralnym wykonujemy. Zapraszamy!

Wznowiono porody rodzinne od dnia 9.12.2020

9 grudnia 2020

Informujemy, że od dnia 9 grudnia 2020r. zostają wznowione Porody Rodzinne.

Osoby przebywające na kwarantannie lub izolacji  nie mogą uczestniczyć  w porodach rodzinnych.

Więcej informacji znajduje się tutaj

Mariusz Sidor

Program opieki perinatologicznej zrealizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego

19 lutego 2021

Informacja o badaniach perinatologicznych – USG przezciemiączkowe

Jakie jest zakres i cel badań perinatologicznych wykonywanych w Szpitalu ?

Wykonywanie noworodkom przesiewowo badania ultrasonograficznego przezciemiączkowego ma na celu ocenę rozwoju mózgowia i naczyń krwionośnych u nowo narodzonych dzieci. Wykonywanie w sposób przesiewowy tych badań przyczyni się do zwiększenia poziomu wykrywalności ewentualnego nieprawidłowego obraz OUN (ośrodkowego układu nerwowego), które będzie wskazaniem do poszerzenia diagnostyki celem ustalenia charakteru nieprawidłowości oraz podstawą do objęcia dziecka specjalistyczną opieką.

Kto może skorzystać z badania ?

Odbiorcami badania będą dzieci nowo narodzone w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu, przebywające w Oddziale Neonatologicznym oraz te które pojawią się z rodzicami w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej w Poradni Neonatologicznej. Badanie może zostać wykonane u noworodka z Województwa Dolnośląskiego jak również z innych województw jeśli urodzą się na Dolnym Śląsku oraz obcokrajowcom, którzy przebywają na stałe w Polsce. Ważnym aspektem kwalifikacji jest brak wskazań do wykonania badania USG przezciemiączkowego, kwalifikowane do badania profilaktycznego są potencjalnie dzieci zdrowe.

Ile noworodków Szpital zbada w związku z dofinansowaniem ?

Planowane jest wykonanie 100 badań miesięcznie w okresie od stycznia do czerwca 2021 co łącznie daje sumę 600 przebadanych noworodków.

Program "Rodzić bez bólu"

9 maja 2011

W ramach programu zdrowotnego „Rodzić bez bólu” szpital nasz wprowadził całodobową analgezję bólu porodowego.

Złotym standardem analgezji bólu porodowego jest znieczulenie zewnątrzoponowe ciągłe. Można je zastosować gdy poród już się zacznie, a rozwarcie szyjki macicy wynosi min. 3-4 cm.

W ostatniej fazie porodu pacjentkom, które nie chciały wcześniej znieczulenia zewnątrzoponowego, możemy podać dożylnie lub w pompie infuzyjnej, Remifentanyl – ultrakrótko działający opioid, który jest błyskawicznie metabolizowany przez enzymy osoczowe matki i nie działa na noworodka.

Szczegóły można uzyskać w trakcie rozmowy informacyjnej z lekarzem anestezjologiem.

Serdecznie zapraszamy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-07-08
Data publikacji:2021-07-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:50445