Szybki Kontakt

 
 

All rights reserved. Designed by InterMore.pl.

"Pokoje Narodzin". Poprawa jakości opieki okołoporodowej mieszkanek Wrocławia.

 

Z radością informujemy Was, że nasz szpital został realizatorem programu pilotażowego polityki zdrowotnej. Poprawa jakości opieki okołoporodowej mieszkanek Wrocławia pn. "Pokoje Narodzin". Program będzie realizowany przy wsparciu Urzędu Miasta Wrocław- przez najbliższe miesiące, aż do końca 2023 roku . Jego celem jest zwiększenie odsetka porodów naturalnych z ciąż fizjologicznych w stosunku do roku poprzedzającego, poprzez rozszerzenie zakresu świadczeń zdrowotnych udzielanych zgodnie ze standardem opieki okołoporodowej obejmującej ostatni trymestr ciąży, poród i wczesny połóg.

W programie udział mogą wziąć kobiety ciężarne po 30. tygodniu ciąży, które są mieszkankami Wrocławia. Program skierowany jest do pacjentek u których nie stwierdza się braku p/wskazań do odbycia porodu fizjologicznego w Pokoju Narodzin. 
Poniżej przedstawiamy Wam zasady kwalifikacji do programu. Każda z chętnych osób będzie zaproszona na wizytę kwalifikacyjną, podczas której omówiony zostanie program, a na podstawie wywiadu i badania przeprowadzona będzie kwalifikacja do wzięcia w nim udziału.

Rekrutacja uczestniczek do programu będzie odbywać się telefonicznie pod numerami: 

 tel. 667-977-740
 tel. 667-977-767

oraz mailowo :

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  1. Zasady kwalifikacji do projektu "Pokoje Narodzin"
  2. W jaki sposób przygotować się do wizyty kwalifikacyjnej do programu
  3. Wizyta kwalifikacyjna
  4. Bezpłatna edukacja przedporodowa
  5. Kardiotokografia
  6. Aromaterapia
  7. Opieka poporodowa

 

Zasady kwalifikacji do projektu "Pokoje Narodzin"

Mamy świadomość, że nie wszystkie kwestie mogą być dla Państwa zrozumiałe. Bez obaw, nasze położne i lekarze podczas wizyty kwalifikacyjnej dokładnie wszystko wyjaśnią i rozwieją wszelkie wątpliwości

 

 

W jaki sposób przygotować się do wizyty kwalifikacyjnej do programu

Bardzo ważnym elementem wizyty jest zebranie wywiadu oraz analiza badań laboratoryjnych i ultrasonograficznych. Niezbędna jest analiza karty przebiegu ciąży oraz badań przeprowadzonych w trakcie ciąży.

Prosimy o zabranie ze sobą również wyniku grupy krwi. Na podstawie zebranego wywiadu, analizy badań oraz badania położniczego możemy zakwalifikować Was do programu.

 

Wizyta kwalifikacyjna

  • Podczas wizyty zapytamy Was o przebieg ciąży, Waszą historie położniczą oraz zbierzemy wywiad dotyczący Waszego zdrowia. Aby mieć pewność, że zarówno pacjentka jak i jej maleństwo czują się dobrze przeanalizujemy wasze dotychczasowe wyniki badań, dokonamy oceny stanu ogólnego
  • W następnym etapie wizyty zaprosimy Was do badania położniczego i posłuchamy akcji serca Waszego dziecka. To zawsze ulubiona część wizyty każdej z Was
  • każda zakwalifikowana pacjentka otrzymuje pieczątkę do swojej karty ciąży „PACJENTKA OBJĘTA PROGRAMEM POKOJE NARODZIN”

 

Bezpłatna edukacja przedporodowa

W ramach organizowanego u Nas w szpitalu programu "Pokoje Narodzin" organizujemy edukację przedporodową . Podczas takich spotkań omówimy następujące tematy:

  • przygotowaniem do porodu
  • planem porodu
  • opieką nad noworodkiem
  • laktacją

Odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania dotyczące porodu oraz łagodzenia bólu i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

W ramach zajęć oprócz zagadnień teoretycznych dużą uwagę przywiązujemy do ćwiczeń praktycznych! Jak widzicie angażujemy oboje rodziców.

Nauczymy Was prawidłowych pozycji ułożeniowych noworodka. Pokażemy w jaki sposób podnosić dziecko, zmieniać pieluszkę oraz jak właściwie pielęgnować delikatną skórę Waszego maleństwa.

 

Kardiotokografia

Kardiotokografia znana wszystkim po prostu jako KTG - jest jedną z metod monitorowania dobrostanu płodu podczas ciąży i porodu.

Dlaczego monitorowanie pulsu płodu jest tak ważne? Kontrolowanie tętna mającego się urodzić dziecka jest bardzo istotne. Pozwala szybko wykryć sytuacje zagrożenia. Dzięki wczesnemu ich rozpoznaniu i natychmiastowej pomocy można uratować życie noworodka.

W ramach programu "Pokoje Narodzin" nasze położne podczas wizyt kwalifikacyjnych wykonują KTG i oceniają samopoczucie Waszego maleństwa.

 

Aromaterapia

W ramach poprawy jakości opieki okołoporodowej i realizacji programu „Pokoje Narodzin” zależy nam na edukowaniu naszych pacjentek. Jednym z tematów poruszanych podczas edukacji przedporodowej jest wykorzystanie aromaterapii podczas ciąży i porodu.

Czy wiecie, że aromaterapia może być wykorzystywana samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami niefarmakologicznymi jako alternatywa dla leków przeciwbólowych, takich jak znieczulenie zewnątrzoponowe podczas porodu ?

Aromaterapia może zmniejszyć niepokój i napięcie, co prowadzi do zmniejszenia odczuwania bólu.

Poniżej prezentujemy kilka rodzajów olejków oraz ich działanie podczas porodu:

  • Olejek miętowy – łagodzi nudności i działa przeciwwymiotnie
  • Olejek cytrynowy – poprawia nastrój wspierając pozytywne emocje
  • Olejek lawendowy - redukuje niepokój, strach oraz działa przeciwbólowo
  • Olejek z szałwii muszkatołowej – wzmacnia skurcze porodowe
  • Olejek z geranium – zmniejsza dolegliwości bólowe

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu aromaterapii oraz możliwości niefarmakologicznego łagodzenia bólu w trakcie porodu zapraszamy do kontaktu !

 

Opieka poporodowa

Bardzo nas cieszy, że pacjentki uczestniczące w programie "Pokoje Narodzin" zostają z nami na dłużej. Opiekujemy się mamami i dziećmi podczas wizyt patronażowych po porodzie.

Jesteście ciekawi co skrywa torba położnej POZ ?

Przyjeżdżając do Was na wizyty zabieramy ze sobą:

  • Wagę do pomiaru masy ciała waszego malucha - jest to must have każdej położnej !
  • Dodatkowo pakujemy do torby Bilirubinometr, dzięki niemu badamy przezskórny poziom bilirubiny u noworodka. Robimy to w celu oceny fizjologicznej żółtaczki, której często obawiają się mamy.
  • Na wizycie również sprawdzamy, jak się czuje mama, oceniamy stan ogólny,dlatego niezbędne jest zabranie ciśnieniomierza.

Zawsze mamy też dostęp do granatowej torby w której znajdują się:

  • podstawowe sprzęty i materiały jednorazowego użytku takie jak:
    • zestaw do wykonywania iniekcji,
    • zestaw do przetaczania płynów infuzyjnych,
    • zestaw do wykonania opatrunków i podstawowy zestaw narzędzi chirurgicznych,
    • pakiet ochronny przed zakażeniem.
    • testy do oznaczania wartości cukru we krwi
    • pakiet do odkażania i dezynfekcji.
  • zestaw przeciwwstrząsowy
  • stetoskop

Rekrutacja uczestniczek do programu będzie odbywać się telefonicznie pod numerami: 

 tel. 667-977-740
 tel. 667-977-767

oraz mailowo :

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dane kontaktowe
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
ul. Warszawska 2
52-114 Wrocław

Kontakt
tel. 71 37 74 100
fax 71 346 51 72
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 899-22-27-939
REGON: 931082610

© Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by InterMore