Szybki Kontakt

 
 

All rights reserved. Designed by InterMore.pl.

Program polityki zdrowotnej w zakresie zachowania płodności u pacjentów leczonych onkologicznie na terenie Województwa Dolnośląskiego na lata 2023 – 2025

Onkofertility - zachowaj płodność - plakat

We współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii ruszamy z realizacją „Programu polityki zdrowotnej w zakresie zachowania płodności u pacjentów leczonych onkologicznie na terenie Województwa Dolnośląskiego na lata 2023 – 2025”. Projekt skierowany jest do mieszkanek Województwa Dolnośląskiego w wieku prokreacyjnym (18-40 lat) ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Przed rozpoczęciem leczenia chemioterapią, radioterapią lub innymi metodami będą mogły zabezpieczyć swoją płodność po to, by po wyleczeniu choroby miały możliwość posiadania własnego potomstwa. Jest to istotne, gdyż skutkiem ubocznym tych terapii jest często nieodwracalna utrata płodności.

Innowacyjna metoda stosowana w naszym szpitalu będzie polegała na laparoskopowym pobraniu fragmentu tkanki jajnika, jego mrożeniu i przechowywaniu, a po zakończeniu leczenia onkologicznego autotransplantacji tkanki jajnika, by umożliwić zajście w ciążę.

W najbliższym czasie zostanie uruchomiona dedykowana strona internetowa o Programie, gdzie będą pojawiały się treści edukacyjne.

Zapraszamy na konsultacje ze specjalistami w celu kwalifikacji do zabiegu krioprezerwacji tkanki jajnika od 2 stycznia 2024 r pod numerem:

71 37 74 137 lub 71 37 74 138,
bądź wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizowany ze środków finansowych Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Szpital Falkiewicza -
Zmieniamy się na lepsze...

Prześlij swoje sugestie i pomysły...
Dane kontaktowe
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
ul. Warszawska 2
52-114 Wrocław

Kontakt
tel. 71 37 74 100
fax 71 346 51 72
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 899-22-27-939
REGON: 931082610

© Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by InterMore