Szybki Kontakt

 
 

All rights reserved. Designed by InterMore.pl.

Pomoc psychologa i pracownika socjalnego

W szpitalu możecie Państwo skorzystać z pomocy psychologa i pracownika socjalnego.

Porady psychologiczne obejmują m.in. pomoc rozwiązywaniu sytuacji traumatycznych i kryzysowych związanych z chorobą i hospitalizacją, rozwiązywanie problemów osobistych oraz rodzinnych, rozmowy psychoedukacyjne - czyli upowszechnienie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, służące zapobieganiu zaburzeniom psychicznym.

 

ZESPÓŁ PSYCHOLOGÓW

Celem zespołu psychologów jest zapewnienie kompleksowej opieki zdrowotnej dla naszych pacjentek. W ramach naszej misji niezwykle ważnym elementem jest także aspekt psychologiczny, który odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wsparcia emocjonalnego pacjentkom.

Nasz zespół psychologiczny jest tutaj, aby pomóc pacjentkom radzić sobie z różnymi wyzwaniami emocjonalnymi związanymi z hospitalizacją.

Oferujemy możliwość indywidualnych konsultacji, podczas których mogą otwarcie rozmawiać o swoich obawach, lękach i emocjach związanych z ich zdrowiem ginekologicznym i położniczym. Psycholog dostarcza wsparcia emocjonalnego, pomaga radzić sobie z trudnościami i proponuje strategie zarządzania stresem. Konsultacje odbywają się w przystosowanym do tego celu gabinecie. 

Wierzymy, że zapewnienie wsparcia emocjonalnego w połączeniu z profesjonalną opieką medyczną jest kluczowe dla zdrowia i dobrostanu naszych pacjentek. Nasz zespół medyczny i psychologiczny współpracuje ścisłe, aby zapewnić pełne wsparcie na każdym etapie leczenia i rehabilitacji.

Jeżeli jesteś pacjentką naszego szpitala, i czujesz potrzebę skonsultowania się z naszym psychologiem, prosimy o kontakt z położną, lekarzem lub bezpośrednio z psychologiem - namiary kontaktowe znajdują się w Biuletynie Informacji, który znajduje się w każdej sali.

W ramach naszej pracy udostępniamy Pacjentkom na życzenie fachową literaturę dotyczącą ciąży, porodu, połogu i rodzicielstwa. 

 

Nasz zespół: 

Mgr Yuliia Aleksandrowa
dr Dorota Chmielewska - Łuczak 
mgr Anna Walter

Українською мовою також проводяться психологічні консультації.
Psychological consultations are also conducted in English.

 


 

PRACOWNIK SOCJALNY

Rola Pracownika Socjalnego :

Rozwiązywanie problemów socjalno-bytowych Pacjenta, mających znaczący wpływ na poprawę stanu jego zdrowia, a tym samym pozytywnie oddziałujących na efektywność leczenia oraz skrócenie okresu jego hospitalizacji do niezbędnego minimum.

 

Zadania Pracownika Socjalnego :

  • zabezpieczenie zaspokojenia podstawowych potrzeb bytowych pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia poczucia bezpieczeństwa pacjentowi oraz jego rodzinie
  • udzielanie merytorycznego wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych.

Pracownik socjalny współpracuje  z  interdyscyplinarnym zespołem  terapeutycznym (lekarz, pielęgniarka, psycholog)  w celu  całościowego podejścia do problemów zdrowotnych  pacjenta w kontekście uwarunkowań społeczno-opiekuńczych.

 

Katarzyna Sujak
Tel: 722 38 00 32
Mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Szpital Falkiewicza -
Zmieniamy się na lepsze...

Prześlij swoje sugestie i pomysły...
Dane kontaktowe
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
ul. Warszawska 2
52-114 Wrocław

Kontakt
tel. 71 37 74 100
fax 71 346 51 72
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 899-22-27-939
REGON: 931082610

© Wszelkie prawa zasteżone.
Designed by InterMore